Meerdere Brusselse middenveldorganisaties en cultuurhuizen lanceerden de petitie ‘Wij bestaan nog altijd!’ tegen het uitblijven van de Brusselse regering en de nieuwe federale regering. Ze vrezen hard getroffen te worden door de aangekondigde beleidsplannen. Ondertussen staat de teller op bijna 400 handtekeningen.
Brussels middenveld lanceert petitie tegen uitblijven regering: ‘Balanceren op het randje’
Meerdere spelers in het Brusselse middenveld lanceerden de petitie ‘Wij bestaan nog altijd!’ tegen de beleidsplannen van de nieuwe Arizona-regering. Onder meer BOZAR, Théâtre National en de CAW’s sloten aan.
Ze vrezen dat de aangekondigde beleidsplannen hun sector hard zal treffen. “We werken in onzekerheid, en onze weerbaarheid raakt op”, klinkt het. “Subsidies staan op de helling. Met minder personeel en werkingsmiddelen wordt het culturele, sociale, zorg- en welzijnsaanbod de strop omgedaan. Financieel en mentaal balanceren de Brusselaars en het Brusselse middenveld op het randje.”
Ze verwijten de federale regering een gebrek aan solidariteit en verwijzen onder meer naar de strengere controles voor langdurige zieken en werklozen, en de strengere asielregels. “Ook het middenveld zal de prijs betalen van deze asociale maatregelen.”
Meerwaarde
Nochtans stellen de organisaties dat hun sector de hoofdstad een grote meerwaarde biedt. “Brussel kampt met uitdagingen op veel vlakken: veiligheid, onderwijs, werkloosheid enzovoort. En de overheden kunnen het niet alleen aan. Maar zonder sterk, verankerd en geëngageerd middenveld, is het onmogelijk om sociale cohesie te smeden in de meeste diverse stad van Europa.”
Ook hekelen ze het uitblijven van een volwaardige Brusselse regering. “Te veel veto’s en te veel ego’s” klinkt het. “We roepen onze beleidsmakers op om Brussel te deblokkeren, en net zo hard voor de stad te werken als het middenveld dag in dag uit doet.” Ondertussen telt de petitie bijna 400 handtekeningen.
Aftredend Brussels minister van Financiën, Sven Gatz (Open VLD), kondigde recent wel aan dat verenigingen, vzw’s en private ondernemingen die facultatieve subsidies krijgen er opnieuw kunnen ontvangen. Het totale budget voor die subsidies zal wel 15 procent minder bedragen.
Lees meer over: Samenleving , Brussel zonder regering , petitie , Bozar , CAW , Théâtre National , middenveldorganistaties