Belga

| De voormalige Anderlechtse OCMW-voorzitter Mustapha Akouz in de Commissie.

Parlementaire werkgroep nodigt oud-voorzitter OCMW Anderlecht opnieuw uit

© Belga
17/03/2025

De parlementaire werkgroep naar de wantoestanden bij het Anderlechtse OCMW heeft maandag beslist onder meer de burgemeester van Anderlecht, Fabrice Cumps, de voormalige OCMW-voorzitter Mustapha Akouz en secretaris-generaal van het OCMW Harold Peeters opnieuw te horen. De werkgroep werd opgericht binnen de Commissie Sociale Zaken in de Kamer.

De Kamercommissie Sociale Zaken organiseerde de voorbije maanden een resem hoorzittingen over de problemen die het VRT-magazine Pano aan het licht bracht bij het Anderlechtse OCMW. Zo kwamen er al enkele (ex-)medewerkers getuigen en gaven ook de voormalige voorzitter en de secretaris-generaal van het OCMW tekst en uitleg.

Cumps, Peeters en Akouz worden nu opnieuw uitgenodigd. Naast hen wil de werkgroep ook vertegenwoordigers van de federale auditdienst en de inspectiedienst van de POD Maatschappelijke Integratie horen. MR-parlementslid Denis Ducarme zit de werkgroep voor, en Wouter Raskin (N-VA) en Vincent Van Quickenborne (Open Vld) zijn rapporteurs.

Niet alle partijen hadden namen voorgesteld om te laten langskomen op hoorzittingen. PVDA en Ecolo-Groen waren maandag niet aanwezig.

De aanbevelingen van de werkgroep worden verwacht in de week van 8 mei.

Iets gezien in de stad? Meld het aan onze redactie

Site by wieni