De finale van de Beker van België (Croky Cup) in het mannenvoetbal tussen Club Brugge en RSC Anderlecht wordt verplaatst naar 4 mei, om 18 uur. Dat meldt de Pro League. Oorspronkelijk zou die op 1 mei plaatsvinden in het Brusselse Koning Boudewijnstadion.

©
Shutterstock
| Koning Boudewijnstadion.
Bekerfinale tussen Club Brugge en Anderlecht verplaatst naar 4 mei
Omdat het duel tussen Club Brugge en Anderlecht een risicomatch is, kan de wedstrijd niet op 1 mei plaatsvinden, aldus de Pro League.
Op die dag, de Dag van de Arbeid, dreigt - met ook nog een grote manifestatie in de hoofdstad - een tekort aan ordediensten om een wedstrijd van deze omvang, met bijna 40.000 fans op de Heizel, in goede banen te leiden.
"Om de veiligheid van de supporters en een vlotte organisatie te garanderen, werd in overleg met beide clubs, de kalendercommissie en de veiligheidsdiensten naar een oplossing gezocht", klinkt het bij de Pro League.
De finale verhuist dus naar zondag 4 mei. "Om ruimte te maken op die dag, verschuift de play-offwedstrijd van beide finalisten van speeldag 7 in de Jupiler Pro League naar donderdag 1 mei. De exacte kalender van de play-offs maken we op maandag 17 maart bekend, na de slotspeeldag van de reguliere competitie", besluit de belangenvereniging.
Lees meer over: Brussel , Sport , RSCA , RSC Anderlecht , bekerfinale , Croky Cup