DKVLO

Derde verdachte aangehouden voor schietpartij aan Clemenceau van 5 februari

NLS
© BRUZZ
07/03/2025

Een derde verdachte die betrokken was bij de schietpartij van 5 februari aan metrohalte Clemenceau is aangehouden. Het gaat om een jongeman van 19 jaar oud, meldt het parket. De man liep tegen de lamp bij een politiecontrole van de zone Zuid.

Agenten van de politiezone Zuid hielden donderdagnamiddag twee personen tegen op de Vorstsesteenweg in Sint-Gillis. Bij de controle bleek een van hen geseind te staan in het onderzoek naar de schietpartij van 5 februari aan metrostation Clemenceau in Anderlecht.

Die dag openden twee of meerdere schutters rond 6 uur het vuur met automatische wapens richting het plein aan de halte, zonder slachtoffers te maken. Daarna verdwenen ze in de metrotunnels. Een zoekactie van de speciale eenheden leverde toen niets op.

Het gaat om de derde verdachte die in verband met de schietpartij werd opgepakt. De jongeman van 19 jaar oud werd vrijdag voorgeleid bij de onderzoeksrechter. Die plaatste hem onder een aanhoudingsmandaat.

De twee verdachten die eerder werden opgepakt, blijven nog minstens tot eind deze maand in de cel. Het gerechtelijk onderzoek loopt intussen verder.

Iets gezien in de stad? Meld het aan onze redactie

Site by wieni