Ruim vijf maanden na de gemeenteraadsverkiezingen heeft Schaarbeek nog steeds geen nieuwe burgemeester of meerderheid. Onbegrijpelijk, vinden veel inwoners van de ezelsgemeente. Volgende week willen zij hun ongenoegen tonen tijdens de gemeenteraad. “De PS en de MR zitten verwikkeld in een strijd tussen ego’s.”

© AD/BRUZZ
| Het gemeentehuis van Schaarbeek.
Schaarbekenaren plannen protest tegen uitblijven nieuw college: ‘Onverantwoorde egostrijd’
Op 13 oktober haalden de lijst van MR-Les Engagés en die van de PS elk tien zetels. Ze onderhandelen sindsdien met Ecolo-Groen (negen zetels) en de Lijst van de Burgemeester (zes zetels) over een nieuwe meerderheid, maar een concreet resultaat heeft dat tot nu toe nog niet opgeleverd.
Wie deze ambtstermijn de sjerp mag dragen, blijft het knelpunt waarover de PS en de MR al vijf maanden ruziemaken. De PS houdt koste wat kost vast aan het burgemeesterschap, dat volgens de socialisten toebehoort aan hun lijsttrekker Hasan Koyuncu. Daar wil de MR niet van weten. Voor de liberalen moet hun lijsttrekker, Audrey Henry, de nieuwe burgemeester worden.
“Het loopt niet vast door de inhoud, wat je er ook van denkt, maar door de discussie over wie de grote baas wordt,” schrijft Schaarbekenaar Fred Mawet daarover in Facebook-groep La Schaerbeekoise. “Vijf maanden na de verkiezingen zitten de PS en de MR nog altijd verwikkeld in een strijd tussen ego’s of in strategische overwegingen die te maken hebben met de formatie van een Brusselse regering.”
“Dit is onverantwoord en onaanvaardbaar voor de Schaarbekenaren,” aldus Mawet, die oproept tot protest. Daar krijgt ze steun in van andere Schaarbekenaren die vinden dat “de koehandel moet stoppen.”
'Veel geduld'
Volgende week woensdag verzamelen ze vanaf 18 uur op het Colignonplein aan het Schaarbeekse gemeentehuis. Een halfuur later gaat daar de gemeenteraad van start. Mawet benadrukt dat het protest niets met de inhoud van de onderhandelingen te maken heeft, maar “met de manier waarop aan politiek wordt gedaan.”
“Wat je politieke overtuiging ook is, op wie je ook gestemd hebt, onze democratische plicht is vervuld en de zetels zijn verdeeld. Dat ze er vijf maanden later nog altijd niet in slagen om een meerderheid te vinden en een programma uit te werken is schandalig, of je nu akkoord gaat met hun politieke standpunten of niet,” zegt Mawet aan BRUZZ. “We willen gewoon dat zij hun werk doen.”
“Dat Schaarbeek gegijzeld wordt zo lang er geen Brusselse regering is, gaat op democratisch vlak helemaal niet op,” vult ze aan. “Voor de Schaarbekenaren heeft dit heel veel gevolgen, onder meer op de begroting. Wij hebben al heel veel geduld getoond.”
Lees meer over: Schaarbeek , Schaarbeek kiest , gemeenteraadsverkiezingen , Hasan Koyuncu , Audrey Henry
Fijn dat je wil reageren. Wie reageert, gaat akkoord met onze huisregels. Hoe reageren via Disqus? Een woordje uitleg.