Brusselse politie koopt (opnieuw) snelle Golf GTI

© brusselnieuws.be
07/08/2012
De politiezone Brussel-Elsene gaat dertien snelle Volkswagen Golf GTI’s aankopen. Die moeten dienen voor de interventies van de anti-agressiebrigade. De eerste twee exemplaren zijn inmiddels geleverd.

Het nieuwe model beschikt over 210 pk en haalt een topsnelheid van 240 km/u. Volgens de Brusselse politie voldoet de GTI het best aan het opgestelde lastenboek. De wagens moeten dienen voor snelle interventies, bij gijzelingssituaties of dolle schutters.

De aankoop zal bij sommige politiemannen voor nostalgie zorgen. In de jaren '80 kocht de toenmalige Rijkswacht het model immers ook aan, toen als antwoord op het gebruik van de Golf GTI door criminele bendes. Het nieuwe model heeft echter geen oranje streep, maar is uitgevoerd in het zwart, met een 'discreet' zwaailicht.

De Golf GTI heeft een catalogusprijs van 29.650 euro.

Fijn dat je wil reageren. Wie reageert, gaat akkoord met onze huisregels. Hoe reageren via Disqus? Een woordje uitleg.

Lees meer over: Elsene , Samenleving

Iets gezien in de stad? Meld het aan onze redactie

Site by wieni