Het voetbalsprookje van Marokko strandt in de achtste finale. Topfavoriet Frankrijk was een paar maten te groot voor de Leeuwinnen van de Atlas. De Brusselse flankaanvaller Sakina Ouzraoui Diki speelde de hele wedstrijd, maar kon niet scoren tegen Les Bleues.

© Belga
| Sakina Ouzraoui Diki tijdens de match voor de Belgische beker.
Sakina Ouzraoui Diki met Marokko uitgeschakeld op WK vrouwenvoetbal
Het heeft niet mogen zijn. Net als de mannenploeg op het WK in Qatar vorig jaar, speelden de Marokkaanse vrouwen onverhoopt goed op hun WK, in Australië en Nieuw-Zeeland. De Leeuwinnen van de Atlas haalden de achtste finales, maar daar bleek voetballand Frankrijk veel te sterk. Frankrijk won met 4-0.
Eigenlijk was de wedstrijd al na dik twintig minuten gespeeld. 3-0 stond er toen al op het scorebord, een achterstand die je tegen een topland als Frankrijk nooit meer inhaalt. Ook de vinnige Sakina Ouzraoui Diki kon geen zoden aan de dijk brengen. De flankspeelster van RSCA Women speelde al bij al een zoutloze partij.
Nochtans is Ouzraoui Diki één van de smaakmakers van Marokko geweest dit tornooi. Vooral haar technische skills, snelheid en loopvermogen maakten in de groepsfase indruk. Maar tegen Frankrijk kwam ze nooit echt in haar spel en kon ze haar ploeg niet helpen met een doelpunt of een assist.
Het Marokkaanse sprookje eindigt dus in de achtste finales. Een prima resultaat, zeker als je weet dat de Marokkaanse vrouwenploeg zich nog nooit wist te plaatsen voor de eindronde van een groot tornooi.
Frankrijk neemt het in de kwartfinales op tegen gastland Australië.
Sakina Ouzraoui Diki in een eerdere reportage nadat haar ploeg zich voor de vierde keer tot landskampioen kroonde.
Lees meer over: Anderlecht , Sport