Paddenstoelenkwekerij Sous Bois in de kelders van Usquare: 'Bron van vitaminen'

18/03/2025

Gaddo Massangioli en Mikibo Testa vestigden in september 2024 hun paddenstoelenkwekerij Sous Bois in de kelders van de Usquare-site in Elsene. Onze reporter Saïd ging er op bezoek. "We zitten in de voormalige douches van de rijkswacht, maar hebben er iets helemaal anders van gemaakt."

"Het is een project waar we lang aan gesleuteld hebben. De verschillende elementen en parameters op de juiste lijn krijgen voor onze paddenstoelen was een heel karwei", vertellen Massangioli en Testa. Het duo koos niet voor de makkelijkste paddenstoelen om te kweken: "We hebben geopteerd voor de zogenaamde 'medicinale fijnproevers', paddenstoelen die een bron van vitaminen zijn en bijvoorbeeld erg goed werken tegen ontstekingen."

De producten van Sous Bois zijn te vinden in heel wat restaurants in de stad én bij de bovenburen van Le Pédalo, de coöperatieve supermarkt op site. "Sous Bois past perfect in onze korte keten-filosofie, ze worden onder onze voeten gekweekt", aldus Françoise Viellevoye van Le Pédalo.

Iets gezien in de stad? Meld het aan onze redactie

Site by wieni