In Anderlecht vond afgelopen nacht opnieuw een schietpartij plaats. Deze keer werd er geschoten aan metrostation Sint-Guido. Daarbij vielen geen gewonden.

©
Peter Dhondt
Opnieuw geschoten in Anderlecht, maar geen gewonden
De feiten speelden zich af omstreeks 1.45 uur ter hoogte van het metrostation Sint-Guido. Een of meerdere daders schoten, maar het is voorlopig onduidelijk of daarbij iemand werd geviseerd.
Dat schrijft Le Soir en bevestigt burgemeester van Anderlecht Fabrice Cumps (PS) aan BRUZZ. "Er is één schot gelost," aldus de burgemeester. "Daarbij is niemand gewond geraakt. Het onderzoek loopt nog."
Of het incident van afgelopen nacht aan het metrostation Sint-Guido ook te maken heeft met drugshandel, is voorlopig nog niet duidelijk. Volgens de burgemeester wijst voorlopig niets erop dat er een verband is met de schietpartijen van de voorbije weken.
“Het parket heeft een ballistische deskundige aangesteld, die ter plaats is afgestapt, vergezeld van de labo van de federale politie," zegt parketwoordvoerder Martin François. Het onderzoek wordt verdergezet om de omstandigheden van deze feiten te bepalen en om de dader of daders te identificeren.”
Vijfde schietpartij in Anderlecht in twee weken tijd
Het is al de vijfde schietpartij in Anderlecht op amper twee weken tijd. Zo werd er eerder al drie keer geschoten aan het metrostation Clemenceau, waarbij in totaal één doden en een gewonde vielen. In de wijk Peterbos viel ook een dode te betreuren. Het slachtoffer werd neergekogeld in de inkomhal van een van de sociale woontorens.
De schietpartijen van de voorbije dagen kaderen in een drugsoorlog tussen twee rivaliserende bendes. Het gaat enerzijds om de criminele organisatie die opereert vanuit Peterbos en anderzijds om de bende die drugs verhandelt aan het metrostation Aumale in Anderlecht, waar eind 2024 ook verschillende schietpartijen plaatsvonden.
Afgelopen weekend kwam een 19-jarige jongeman om het leven bij een schietpartij aan metrostation Clemenceau in de wijk Kuregem. In de voorbije twee weken hebben op die plek nog twee andere schietpartijen plaatsgevonden, op 5 en 6 februari. Bij die laatste schietpartij raakte een toevallige voorbijganger zwaargewond.
Daarnaast werd er in de nacht van 5 op 6 februari geschoten in de Peterboswijk. Een 55-jarige man kwam toen om het leven. Daarmee staat de teller op vijf schietpartijen in Anderlecht in twee weken tijd.
Lees meer over: Anderlecht , Justitie , Drugsgeweld , schietpartij