Abel Ghekiere is een academicus met een doctoraat en een multi-instrumentalist, die bloedmooi kan twijfelen tussen jazz en folk, compositie en improvisatie, field recordings en voice samples. Op BRDCST stelt hij zijn album In de verte, dit uitzicht voor. Wat weet hij van het leven?

©
Maud Peeters
Muzikant Abel Ghekiere: 'Die dingen in de auto heten bougies en niet biegous'
Wie is Abel Ghekiere?
- Abel Ghekiere (1996) is een academicus met een doctoraat en een multi-instrumentalist (gitaar, klarinet en banjo), die bloedmooi kan twijfelen tussen jazz en folk, compositie en improvisatie, field recordings en voice samples
- Debuteerde met Voor het verdwijnt, en daarna, en bracht net het album In de verte, dit uitzicht uit bij Rotkat Records
- Live speelt hij in kwartet met Tobias Volckaert (sax), Orlan Ghekiere (drum) en Hendrike Scharmann (viool)
Welke fout maak je keer op keer tijdens het creatieve proces?
Te lang stilstaan bij beslissingen. Muziek maken moet snel gaan en intuïtief zijn, recht uit de klarinet in het oor van de luisteraar.
Wat heeft je werk je geleerd over het leven of over jezelf?
Veel doen, veel maken, veel luisteren, veel spelen. Ik omarm overdaad, in mijn werk en in mijn leven.
Welke belangrijke tip kreeg je ooit van je publiek?
Dat ik d-u-i-d-e-l-i-j-k-e-r moet spreken en mijn zinnen moet afmaken als ik praat op het podium.
Welke levenswijsheid wordt overschat?
Doe alles met mate.
Met welke quote pak je graag uit?
De Nederlandse schrijver Cees Nooteboom noemt reizen de mooiste vorm van verdwalen.
Wat kan jij dat de meeste anderen niet kunnen?
'Jesus of Suburbia' van Green Day helemaal meespelen. Ik heb ooit een heel concert van Green Day lang een bordje boven mijn hoofd gehouden met die informatie.
Wat had jij pas op erg late leeftijd door dat iedereen allang wist?
Dat die dingen in de auto 'bougies' heten en niet 'biegous'.
Als je jezelf een andere naam kon geven, welke zou dat dan zijn?
Mark Schellekes. Ik ken iemand die zo heet en een slagerij heeft. Prachtig.
In welk ander vak of beroep zou je ook top zijn?
Ik vrees dat de zoektocht naar een antwoord op deze vraag me in een existentiële crisis slingert.
Wat helpt je er weer bovenop als je down bent?
Brood met mascarpone en ansjovis.
Doe je iets heel speciaals op je naamdag of verjaardag?
Eten aan een tafel met een wit tafelkleed en kandelaars. En zwemmen in de vijver.
Wie verdient het écht om 'heilig' te worden verklaard?
David Bowie.
Hoeveel personen ben jij verwijderd van bekend persoon X?
Eén persoon van Dalí. Mijn vader (de veel te vroeg overleden kunstschilder Joris Ghekiere, red.) heeft ooit voor zijn huis gestaan met de vraag of hij in zijn bad mocht zitten.
Bij welke historische gebeurtenis was je graag aanwezig geweest?
Woodstock. Dit antwoord heb ik gestolen van Jef Neve.
Welk vreemd voorwerp slingert er rond in je huis?
Een glazen potje met haar van mijn eerste kappersbeurt.
Waar kijk je naar uit in de nabije toekomst?
Veel spelen met de nieuwe band. Het voelt allemaal heel mooi en zacht aan de laatste weken, en het idee om veel te kunnen spelen maakt me heel gelukkig.
Welke wet zou je meteen afschaffen?
De parlementaire onschendbaarheid.
Welke wet zou je meteen invoeren?
Een verbod op sociale media voor politici.
Wat was er vroeger beter?
Dansmoves.
Welke app ontbreekt er in je leven?
Een app die de app die andere apps blokkeert, blokkeert.
Abel Ghekiere staat op 5/4 in de Onze-Lieve-Vrouw-ter-Rijke-Klarenkerk naar aanleiding van de achtste editie van BRDCST, het festival voor de avontuurlijke fijnproever van de Ancienne Belgique, abconcerts.be
Lees meer over: Brussel , Muziek , Events & Festivals , Abel Ghekiere , BRDCST , Ancienne Belgique , Onze-Lieve-Vrouw-ter-Rijke-Klarenkerk , inzichten