Het Brusselse middenveld kwam vrijdag op straat tegen de politieke stilstand.

Brusselse middenveld bakt wafels uit protest tegen politieke impasse

BDJ
04/04/2025
Updated: 04/04/2025 16.45u

Morgen zit Brussel exact 300 dagen zonder regering. De creatieve sector lijdt onder het gebrek aan stabiliteit in de Brusselse politiek. Als protest organiseerde het Brussels Kunstenoverleg vanmiddag een ludieke actie, samen met het middenveld: ze hielden een wafelenbak op het Sint-Jansplein.

Na de wafelenbak brachten de kunstenaars hun volle spaarpot naar het Brussels parlement als ludiek protest. Ook gooiden ze een symbolische 'hete aardappel' heen en weer, die ze vervolgens voor het parlementsgebouw deponeerden.

Enkele weken geleden lanceerde het Brussels Kunstenoverleg ook de petitie ‘Wij bestaan nog altijd’. Daarin bepleiten ze eerst en vooral dat er een Brusselse regering komt. “Dat is een vereiste, maar we hopen vooral dat de politici eindelijk werk willen maken van Brussel. Deze stad heeft een visie nodig”, maakte Meike De Roest van het Kunstenoverleg duidelijk.

Fijn dat je wil reageren. Wie reageert, gaat akkoord met onze huisregels. Hoe reageren via Disqus? Een woordje uitleg.

Lees meer over: Politiek , wafelenbak , Brusselse regering , Brussels Parlement

Iets gezien in de stad? Meld het aan onze redactie

Site by wieni